" 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü " coşkuyla kutlandı
    Uluslararası kamuoyunun dünya çapında göçmen haklarını tanıdığı gün olarak da bilinen 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, Bursa İl Göç İdaresi  Müdürlüğü tarafından iki farklı etkinlik ile kutlandı.

       Bursa Valiliği adına Vali Yardımcımız Sayın Emir Osman BULGURLU,Bursa İl Göç İdaresi Müdürümüz Sayın Aydın AĞZIKURU ve Uzman Yardımcısı arkadaşlarımızın bir kısmı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Ankara'da gerçekleştirilen etkinliğe katılarak Bursa adına stant açmış, ziyaretçilerine Bursa'yı tanıtıcı afiş, kitapçık, broşür ve il müdürlüğümüze ait ajanda, dosya, kalem hediye etmişlerdir.
                                                                 Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS'un standımzı ziyareti


             İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Sebahattin Öztürk'ün Bursa Standımızı ziyareti Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi eski Bşkanı Antalya Milletvekili Sayın Atay USLU' nun Bursa Standımızı ziyareti

            
                                                        Pakistan Büyükelçisi'nin Bursa Standımızı ziyareti


             

                                                             Bursa standı misafirler tarafından büyük ilgi ile gördü       
        
                                                                                


 
             

Ankara'da yapılan etkinliğe Pakistan, Gürcistan ve Etiyopya'dan Bursa'da ikamet eden 5 misafir katılmıştır.

   
Müdürlüğümüzün diğer personeli ise Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinliğe ev sahipliği yapmıştır.      

Bu anlamlı gün İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlamıştır. Yabancı misafirlerin de İstiklal Marşımıza eşlik etmesi protokolu ve personelimizi duygulandırarak çok mutlu etmiştir

Bursa Büyükşehir Belediyesi Göç Tarihi Müzesi'nde bir resepsiyon ve Ülke Stantları Sergisi düzenlenmiştir. Resepsiyona Bursa Milletvekili Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU, Vali Yardımcısı Sayın Selami AYDIN, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Şükrü KÖSE, Bursa Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ali Rıza PİR  ve Kamu Kurumlarının üst düzey yöneticileri, “düzenli göçmen, şartlı mülteci ve sığınmacı” konumundaki her yaş grubundan göçmenler ile göç ve göçmenlikle ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılmıştır.

Katılan misfirlerin mutluluğu gözlerinden okunurken, Bursa İl Göç idaresi Müdürlüğü Personeli ilk kez gerçekleştirilen organizasyona destek veren protokol ve misafirlere minnettarlıklarını ilettiler. Programın video ve fotoğraflarını çeken ve medyada yayınlayan  Anadolu Ajansı'na teşekkürlerini sundular. Anadolu Ajansının yapmış olduğu habere ulaşmak için http://www.iha.com.tr/-uluslararasi-gocmenler-gununde-anlamlı-etkinlik-5210756/  http://www.haber7.com/osmaniye/1710049-18-aralik-uluslararasi-gocmenler-gunu  tıklayınız.

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü Bursa 1. Etkinlik Programı'ndan Kareler

        


 
          

          


 


                                     
                                                 
 

                      

            

 

           


              


        


.


              .


        

 
 


  
    
 
Kayıt: 25.12.2015
Güncelleme:29.12.2015
Paylaş


WS05