"18 ARALIK DÜNYA GÖÇMENLER GÜNÜ"

Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğü, 16 Aralık Cuma günü “18 Aralık Dünya Göçmenler Günü nedeniyle ” sade bir etkinlik yaptı.

18 Aralık Dünya Göçmenler Günü etkinliği Suriye’de özellikle Halep’te gerçekleşen olaylar nedeniyle Suriyeli öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu Gülhanım Karasu İlkokulu Konferans Salonunda Vali Yardımcısı Sayın İbrahim AVCI, Yıldırım Kaymakamı Sayın Mehmet AYDIN, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Fatih POLAT, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Sayın Yurdanur ASA, okul müdürleri, Türk ve yabancı öğrenci ve velilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Etkinlik, şehitlerimiz anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını İl Göç İdaresi Müdürü Sayın Aydın AĞZIKURU yaptı. Vali Yardımcısı Sayın İbrahim AVCI ’nın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Suriyeli öğrencilerden oluşan bir grup öğrenci, Suriye’ de yaşanılan dramı anlatan şiir, mektup, ağıt yanında duygu ve düşüncelerini kaleme aldıkları metinleri okudu.

Etkinlik sonunda, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nce gönderilen MUYU Eğitim setleri öğrencilere hediye edildi. Setleri alan çocukların mutlulukları gözlerinden okundu. 18 Aralık etkinliği yapılan kokteyl ile sona erdi.
Kayıt: 20.12.2016
Güncelleme:20.12.2016
Paylaş


WS05