18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜNDE ''GEÇİCİ KORUMA VE HAKLARA ERİŞİM'' KONULU DÖRDÜNCÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü' nde ''Geçici Koruma ve Haklara Erişim'' Konulu Dördüncü Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

    18 Aralık Uluslararası Dünya Göçmenler Günü’nde Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde ‘Geçici Koruma ve Haklara Erişim’ konulu dördüncü bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Türk Kızılay’ı Bursa Toplum Merkezi tarafından düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Sayın İbrahim AVCI, İnegöl Kaymakamı Sayın Ali AKÇA katılım sağlayarak, günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmalarıyla katkıda bulunmuşlardır.
    Uluslararası Koruma Çalışma Grup Başkanı İl Göç Uzman Yard. Sayın Meltem ÇETİNKAYA' nın mevzuata yönelik iş ve işlemlere dair sunumuna ek olarak Türk Kızılay'ı Bursa Toplum Merkezi'nin merkezdeki çalışmalarını ve yabancıların ulaşabilecekleri hakları anlatan sunumlarıyla devam eden toplantıya 330 kişinin üstünde yabancı katılım sağlamıştır.
    Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğünce hazırlanan ‘Soru ve Cevaplarla Suriyeliler ve Göç’ adlı cep kitabı ilk kez tüm katılımcılara dağıtılmış ve yoğun ilgi görmüştür.
    Toplantı sonunda katılımcıların özel soruları ilgili kurum temsilcilerince cevaplanmış ve kendilerine sunulan ikramların ardından misafirlerimiz sözlü olarak memnuniyetlerini belirterek salondan ayrılmışlardır.
Kayıt: 18.12.2017
Güncelleme:2.1.2018
Paylaş


WS05