TBMM İNSAN HAKLARI İNCELEME KOMİSYONUNUN İLİMİZİ ZİYARETİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Göç ve Uyum Alt Komisyonu Bursa’yı Ziyaret Ederek Bir Dizi Görüşme ve İnceleme Gerçekleştirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Göç ve Uyum Alt Komisyonu Bursa’yı ziyaret ederek bir dizi görüşme ve inceleme gerçekleştirdi.
 

İki gün süren programda Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve Bursa Göç Tarihi Müzesi ziyaret edildi.
 

İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne ek olarak, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği, Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu, Rumeli Dernekleri Federasyonu, Bal-Göç Derneği, Mamuşa Türkleri Derneği, Dünya Ahıska Türkleri Birliği, İnegöl Ahıska Türkleri Dayanışma Derneği, Kalbi Selim Derneği ve Uludağ Üniversitesi’nden Prof. Dr. Tayyar ARI, Dr. Öğr. Üyesi Kader ÖZLEM, Prof. Dr. Mefail HIZLI, Prof. Dr. Barış ÖZDAL ile görüşülerek göç konusunda Bursa özelinde istişarelerde bulunuldu.
 

Programa ek olarak yabancıların kurduğu Al-Najah Tekstil ve Olabi Tekstil Firmalarına ziyaret gerçekleştirerek incelemelerde bulunuldu.

Programın sonunda düzenlenen yemeğe Bursa Milletvekili Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU teşrif ederek konuyla ilgili bilgi aldı.

Kayıt: 9.1.2019
Güncelleme:21.1.2019
Paylaş


WS05