Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Aydın AĞZIKURU04 Ekim 1960’da Giresun, Çamoluk İlçesi Kılıçtutan Köyünde doğdu. İlkokul eğitimine 1966’ da İstanbul Eminönü İlçesi Katip Kasım İlkokulunda başladı. Köyüne ilk defa okul açılması nedeniyle naklini köyüne taşıdı. 5. sınıfı burada okuyarak İlkokulu köyünde, ortaokulu ilçesinde bitirdi. Sınavla girdiği İstanbul Şişli Motor Meslek ve Teknik Lisesinden hem Meslek Lisesi, hem de Teknik Lise ve Lise Fen Kolu Diploması aldı.

1978-79 eğitim öğretim yılında, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesine kayıt ile 1983’de mezun oldu. Fakültesinde öğretim üyesi olarak akademik eğitim, kariyer yapmak istedi ise de bazı nedenlerden dolayı mümkün olmadı.

Bugünkü adıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca açılan memuriyet sınavını kazanarak 1984 ’de Gümüşhane İl Müdürlüğünde Veteriner Hekim olarak çalışma hayatına başladı. Askerlik görevini (Yedeksubay - Gıda Kontrol Subayı) yaparken girdiği 1985 yılı öğrenci seçme sınavında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.

1985 ‘de terhisi müteakip hukuk eğitimini yakından takip etmek amacı ve nedeni ile 1987 ‘de, İstanbul Eminönü Belediye Başkanlığına naklen tayin oldu. 1994 yılına kadar işyeri ve gıda denetçiliğinde, zaman zaman Veteriner İşleri Müdürlüğünde (Müdür) ve Belediye Encümen üyeliğinde bulundu. 1994 yılından itibaren, sırasıyla İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsat Müdürü, Avukat, Veteriner İşleri Müdürü, Veteriner ve Sağlık İşleri Müdürü yanında Sağlık Merkezi (Tıp  Merkezi) İdareciliği, Sağlık İşleri Müdürü;

Eminönü Belediye Başkanlığının yasa gereği Fatih Belediye Başkanlığına katılımı ile bu belediyede devamla yine Sağlık İşleri Müdürü, Teftiş Kurulu Müdürü olarak ayrıca;Teftiş Kurulu Müdürlüğü beraberinde, Kurumda müfettiş olmaması nedeniyle müfettiş yetki ve sıfatıyla incelemeci, ön incelemeci, disiplin soruşturmacı;

olarak görev yaptı.

Uzun yıllar adli yargıda hukuk ve ceza bilirkişisi olarak çalıştı.

Memuriyet hayatı ve görevi boyunca birçok seminer, konferans, toplantı ve kurslara katılarak sertifika aldı.

Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğüne atanması nedeniyle 01 Nisan 2015 tarihinde yeni görevine başladı. Evli ve iki çocuk babası olan Aydın AĞZIKURU, halen Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğü görevini yürütmektedir.


Kayıt: 27.7.2015
Güncelleme:22.6.2016
Paylaş
WS05